5 szybkich tipów – przysiad

5 szybkich tipów, dzieki którym Twój przysiad będzie prawilny.

1. Dociąż przód stopy.
W momencie, kiedy bierzesz sztangę na plecy przesuwa się Twój środek ciężkości. Im więcej kilogramów na sztandze tym bardziej wędruje on w stronę sztangi. Aby wykonać poprawnie przysiad środek ciężkości musi być nad środkiem podstawy (stopy), więc musisz skorygować jego przesunięcie przez delikatne wysunięcie ciała w przód i dociążenie przodu stopy. Dzięki temu na dole przysiadu nie będziesz lecieć do przodu.

2. Naucz się poprawnie napinać plecy.
Większość osób dopina plecy robiąc niby retrakcję, ale tak na prawdę unoszą przy tym łopatki. Skup się na ściągnięciu łopatek w tył (do siebie) i w dół. Napnij przy tym górę pleców z całej siły, tak żeby sztanga się wygięła na nich jak na kowadle, a wbiła w nie jak w plastelinę.

3. Dopnij skosy.
Zanim zaczniesz ruch ściśnij żebra w dół, napnij mocno brzuch i dopiero potem weź wdech. Nie wiesz jak to zrobić? Poproś kogoś, żeby tuż przed siadem przywalił Ci kijem w bebech. Potem powtórz pod sztangą to co zrobiłeś z brzuchem tuż przed uderzeniem.

4. Pchaj plecami.
Przysiad to nie tylko ćwiczenie na nogi. Całe ciało powinno być zaangażowane. Następnym razem jak będziesz siadać, wyobraź sobie, że jesteś niczym mityczny Atlas i dźwigasz na barkach ogromny głaz. Przecież nie użyłbyś do tego samych nóg, nie? Pchaj lecami! Wykorzystaj całe ciało!

5. Uciekaj jak najszybciej z dołu.
Już? Zaliczyłeś głębokość? To teraz uciekaj z tej pozycji jak najszybciej. Rozpędzaj siebię i sztangę jakby pod dupą palił Cię żywy ogień. Im szybciej tym lepiej. Jak już osiągniesz pierwszą prędkość kosmiczną to nie przestawaj przyspieszać. Potem przyśpiesz jeszcze trochę aż będziesz całkowicie wyprostowany.

może ci się spodobać

Płytki przysiad – szybki poradnik jak uniknąć hańby w trójboju

Kible mają to do siebie, że jak bardzo potrzebujesz dwójeczkę to żadnego nie ma w pobliżu. Z kolei jak żaden nie jest […]

Safety squat bar – zacznij go używać jak PRO

Trójbojarze mają całą masę sprzętu, który do końca nigdy nie wiadomo, czy ma służyć do treningu, czy do BDSM. Dziwne łańcuchy, opaski, […]

Przysiado-dzieńdobry, czyli stripper squat – jak temu zaradzić?

Jeżeli jesteś na kawalerskim u kumpla i przed Tobą stoi fajna laska to stripper squat może być całkiem spoko. Jednak w przypadku […]