Kurewskie kółeczko: grupa kulszowo-goleniowa

Jeśli chcesz się skupić na konkretnej partii treningowej, czy to pod względem hipertrofii, czy to siły – spróbuj tego patentu.

Kurewskie kółeczko 😈

Wykonanie ćwiczeń jednego po drugim, dosłownie do odcięcia, zagwarantuje Ci, większe zaangażowanie wysokoprogowych jednostek motorycznych. Nie wdając się tutaj w zbędną fizjologię – to jest coś co chcesz wykorzystać jeśli chcesz DUŻO dźwigać.
Ćwiczenia są ułożone w taki sposób, aby zacząć od najcięższego, a skończyć na najlżejszym. Jeśli jednak myślisz, że w trakcie takiego kółeczka będzie Ci coraz lżej wykonać ruch to jesteś w srogim błędzie.

Zaczynamy od grupy kulszowo-goleniowej 😈

1. Uginanie na maszynie ze spięciem na górze. Ciężar dobierz tak, żeby wykonać 10 ruchów, chociaż nie ma to aż takiego znaczenia.
2. Wpychanie wałka w łapy kolegi, który będzie się nad Tobą znęcać – nie oszczędzaj tu się. Zrób do momentu, w którym będzie kurewsko palić i później jeszcze 5 powtórzeń. Nie bądź tu pipą!
3. Podciąganie pięt na szmacie. Lecisz tutaj AMRAP.
4. Ponoszenie nóg? Nie mam pojęcia jak to się nazywa.

Zrób 2-3 takie kółka – każde do odcięcia, ile fabryka dała!. Najlepiej rób je na koniec treningu, bo prawdopodobnie odechce Ci się po nich wszystkiego.

może ci się spodobać

Planowanie horyzontalne oraz wertykalne

Nie jest wielkim odkryciem, że top-down approach (planowanie odgórne) jest chlebem powszednim trenera. Makro, Mezo i mikrocykle są planowane w oparciu o […]

AKCESORIA – CZEMU WIĘCEJ NIE ZNACZY LEPIEJ

Trójbój siłowy to sport, w którym jesteśmy oceniani na podstawie kilogramów na sztandze w trzech bojach- przysiad, wyciskanie leżąc i martwy ciąg. […]

Alternatywne podejście do programowania zaawansowanego zawodnika

Taka sytuacja – zawodniczka bardzo zaawansowana, z międzynarodowymi sukcesami na koncie. Znane są ostatnie dwie rozpiski raw z adnotacją, która była ok […]