Jak dbać o shirty

 1. Czas i intensywność prania

  Pranie w 40 stopniach przy 30 minutowym programie w zupełności wystarcza na ślady magnezji i zapach przelanego potu na treningu. Nie używaj intensywnych programów i nie traktuj koszulki 60 stopniami – nadruk kilku takich prań może nie przeżyć i w konsekwencji będziesz się krócej cieszył swoim hardcorowym shirtem.

 2. Pranie na lewej stronie

  Niektóre bębny w pralkach są niczym tarka – potrafią dosłownie zetrzeć wzór z tkaniny. Przewróć koszulkę na lewą stronę przed praniem i nie daj się mafii producentów pralek.

 3. Sortuj pranie i używaj właściwej chemii

  Pierz czarne ubrania z czarnymi, kolorowe z kolorowymi, białe z białymi. Używaj proszków deklarowanych do danego typu ubrań. Przykładowo chemia dedykowana do tkanin białych zawiera rozjaśniacze optyczne. Twoje ubrania Ci za to podziękują.

 4. Nie używaj suszarki

  Suszarki bębnowe są śmiertelne dla wzorów – mogą sprawić, że wzór się poskleja lub pokruszy. Pozwól swoim shirtom spokojnie powisieć po praniu.

 5. Prasuj na lewej stronie

  Prasuj tylko na lewej stronie z użyciem niskiej temperatury. Możesz użyć żelazka z systemem pary, co powinno ułatwić prasowanie. Wyższa temperatura prasowania może sprawić, że wzór zacznie się kruszyć i łuszczyć.

I to tyle. Mam nadzieję, że po zastosowaniu powyższych rad koszulki będą Ci służyć przez przynajmniej kilka sezonów. Pozdro :)