domichy#10

W roku 2015, kiedy jeszcze niespecjalnie było wiadomo co z tego podsztangowego projektu wyrośnie, była sobie seria wpisów #domichy. Generalnie ideą było zapewnienie ciekawego, edukacyjnego bądź zabawnego kontentu do posiłków. Przy okazji modernizacji portalu natrafiłem na te wpisy, gromko się pośmiałem, i postanowiłem od czasu do czasu coś napisać w ramach tego cyklu.

Tak czy inaczej, enjoy! Domichy#10 przed wami :)

Do obejrzenia:
elitefts Table Talk podcast #13 – JM Blakley – och, jakże to jest dobry materiał! Blakley jest fantastycznym rozmówcą – od tembru głosu po tematykę jaką porusza, a panowie rozmawiali m.in. o medytacji, pewności siebie, sile umysłu, i to nie tylko w kontekście treningów siłowych. Polecamy serdecznie.
Oddech przeponowy by Zuzanna Sobczak. Takie perełki powstają, jak fizjoterapeuta bierze się za sztangi. Props!
The Powerlifter – krótki dokument, w którym rolę główną gra Bryce Krawczyk, właściciel kanału Cargary Barbell, trener oraz zawodnik RTS. Może nieco pompatyczny w swoim wydźwięku, ale niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie postrzega życia trójboisty w pewien wyniosły, wręcz patetyczny sposób. Anyway, mi się podobało :)

Do przeczytania:
5 Things Beginner and Intermediate Lifters Should Understand – tekst rodem z elitefts. Jak trenujesz i stale progresujesz od 5+ lat, omiń, bądź przeczytaj z ciekawości. Dla całej reszty tekst obowiązkowy.
Najlepsze zdjęcia #76: Lipiec 2019 na Facebooku i Twitterze – a tak, czasem lubię sobie pooglądać coś innego niż sztangi. Enjoy.

Do posłuchania:
Oculos – Oblivion – prostota i ciężar tego kawałka towarzyszą mi podczas sesji treningowych od dobrych kilku wieczorów. Ot, radosna łupanka.
Słoń – JŁTK – bit tego kawałka jest absolutnie genialny, a warstwa liryczna brudna, celna i bezkompromisowa, jak to u Słonia. Zupełnie inne rejony porównując do utworu powyżej, mimo to skrupulatnie dodałem owy kawałek do treningowej playlisty.

Smacznego!