Test your might – październik 2014

Witam w kolejnej odsłonie cyklu Test your might. Jestem przekonany, że wasze przygotowania idą pełną parą na już dawno wybrane zawody. Jednak myślę, że warto się upewnić, czy dobrze policzyliście tygodnie dzielące was od wybranej imprezy. A może warto się zastanowić nad jeszcze jednym startem? Zapraszam.

• pełen komunikat dostępny tutaj.

25-26.10.2014 (pozostały 3 tygodnie i 3 dni)

Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów 20, 23 w WLK
  • zawody organizowane z ramienia PZKFiTS, tylko dla zrzeszonych zawodników
  • szczegółów brak.

08.11.2014 (pozostało 5 tygodni i 3 dni)

Mistrzostwa Polskich Siłaczy w Wyciskaniu Leżąc RAW w Złotoryi
  • wpisowe 50 złotych
  • zgłoszenie w dniu zawodów w biurze zawodów od 7.30 do 9.45
  • zawody mają charakter otwarty
  • więcej szczegółów tutaj.

09.11.2014 (pozostało 5 tygodni i 4 dni)

Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w Strzegomiu

23.11.2014 (pozostało 7 tygodni i 4 dni)

Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w Olszance
  • zawody organizowane z ramienia PZKFiTS, udział możliwy tylko dla zrzeszonych zawodników z opłaconą licencją zawodnika

06-07.12.2014 (pozostało 9 tygodni i 2 dni)

Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów 18, 20, 23 w Trójboju Siłowym
  • zawody to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy Seniorów, Juniorów do 18 oraz 23 lat

07.12.2014 (pozostało 9 tygodni i 3 dni)

I Rzut Akademickiej Ligi Wyciskania Leżąc w Łodzi
  • impreza ma charakter otwarty
  • zapisy możliwe od 01.09 online pod tym linkiem
  • więcej szczegółów na fanpage Ligi – Liga Wyciskania Leżąc.

W ubiegłym miesiącu miały miejsce dwie poważne imprezy, mianowicie Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Młodszych w Trójboju Siłowym (01-06.09) oraz Mistrzostwa Świata Weteranów w Trójboju Siłowym (21-27.09)

Kraj nasz reprezentowało w sumie dziewięciu zawodników.
I tak:

• Juniorzy młodsi, Plugowski Jonasz oraz Sidorowicz Grzegorz, startowali w kategorii do 105 kg i zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce,
  • Krakowiak Kamil zajął 11 miejsce w kat. do 83 kg w grupie juniorów do lat 23,
  • Bardzo ładnie wystartował Joskowski Jan, który w juniorach w kat. do 105 kg zdobył brąz w przysiadzie i wyciskaniu i złoto w martwym ciągu, by ostatecznie z wynikiem 912,5 kg zająć drugie miejsce,
  • Niestety, tyle szczęścia nie miał Kurek Piotr, który również startował w kat. do 105 kg, jednak spalił wszystkie podejścia w przysiadzie i ostatecznie nie został sklasyfikowany,
  • Start udał się Felińskiej Olimpii, która w kat. do 57 kg w juniorach do lat 23 zdobyła srebrny medal w wyciskaniu (95 kg) i z wynikiem 425 kg zajęła trzecie miejsce,
  • Niestety, dla pozostałych zawodniczek pomost nie był tak łaskawy, i tak Barteczko Renata w kat. do 63 kg juniorów do lat 23 nie ukończyła startu paląc ciągi, natomiast Kasperska Kamila, startująca w kat. do 84 kg w juniorach, nie zaliczyła żadnego przysiadu,
  • Jedyny reprezentujący Polskę weteran II kategorii, Hadrysiak Mariusz, ustanowił rekord świata w wyciskaniu leżąc (286,5 kg) i ostatecznie zajął IV miejsce w kat. do 120 kg.

Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę jak najwięcej sukcesów w dalszej karierze.

To wszystko w tym wydaniu Test your might. Kolejne kalendarium za miesiąc. Do zobaczenia.