Sport zespołowy

Sport zespołowy – każdy sport, w którym zawodnicy współpracują dla osiągnięcia wspólnego celu.

Trójbój siłowy jest uważany za dyscyplinę indywidualną. To zawodnik wchodzi na pomost, nie jego klub, nie trener, nie koledzy. W trakcie każdej z tych dziewięciu minut jest jedynym, który może podnieść ciężar. Jednakże, powerlifting to coś znacznie więcej niż współzawodnictwo i dziewięć podejść.

barbell

Partner treningowy to nie jest osoba, która potrafi podać sztangę i asekurować. To ktoś ponad to. Ktoś, kto podziela twoją pasję, angażuje się równie mocno jak ty. Ktoś, kto walczy ramię w ramię z tobą, uczy ciebie i uczy się od ciebie. Ktoś, kto podniesie cię po porażce i zmotywuje do dalszej pracy.

Mam to szczęście trafiać w większości na ludzi, którym trójbój siłowy jest równie bliski co mi. Ludzi zawziętych i upartych, dzięki którym sztanga sprawia wrażenie lżejszej. Którzy są ze mną przez całe przygotowania.

Trójbój siłowy to sport zespołowy. Zawodnicy pracują jako drużyna, angażując się w treningi każdego z nich. Wspierają się, motywują i uczą od siebie, mając jeden wspólny cel – być silniejszym jak nigdy wcześniej.

Dziękuję. 

Ze sportowym pozdrowieniem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.